padł Nowy rekord w czytaniu na przerwie!

Po raz siódmy w Polsce i trzeci na świecie odbyło się wielkie święto czytelników i książek – Przerwa na czytanie. Wydarzenie organizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zgromadziło w szkołach, przedszkolach oraz innych instytucjach nie tylko oświatowych olbrzymią liczbę osób, którzy zjednoczeni we wspólnym celu bicia rekordu czytali “na przerwie”. Akcja była realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Do akcji zgłosiły się 2882 placówki, prawie tysiąc więcej niż w zeszłym roku. Tegoroczna akcja odbyła się w 2667 instytucjach w Polsce i 22 innych państwach.

Liczba placówek biorących udział w akcji (alfabetycznie wg województw i ze świata):

 mazowieckie – 354 małopolskie – 325 wielkopolskie – 217 pomorskie – 204 śląskie- 191 dolnośląskie – 184 lubelskie – 168 lubuskie – 166 łódzkie – 131 podkarpackie – 130 świętokrzyskie – 119 zachodniopomorskie – 116 kujawsko- pomorskie – 109 warmińsko-mazurskie – 90 opolskie – 71 podlaskie – 45

Poza Polską do akcji włączyło się 47 placówek na całym świecie: w Irlandii, w USA, na Litwie, w Belgii, w Wielkiej Brytanii i Szkocji, Francji, w Ukrainie, w Niemczech i Holandii. Przyłączyły się również szkoły Polskie z Maroka, Norwegii, Izraela, Rosji, Portugalii, Włoch, Węgier, Grecji, Danii, Rumunii, Egiptu, Austrii, Japonii a nawet szkoła w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Oficjalnie ogłaszamy, że zeszłoroczny rekord został pobity o ponad 200 tysięcy osób! NOWY REKORD w liczbie osób czytających na przerwie wynosi 578 TYSIĘCY 433 OSOBY!

Nasza szkoła również wpisała się w ten rekord i pobiła swój zeszłoroczny wynik. W sumie w Kostce czytało wtedy 712 osób!  W tym roku czytały u nas 723 osoby!!!

Wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w przeprowadzenie akcji bardzo dziękujemy!

Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email