padł Nowy rekord w czytaniu na przerwie!

Po raz siódmy w Polsce i trzeci na świecie odbyło się wielkie święto czytelników i książek – Przerwa na czytanie. Wydarzenie organizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zgromadziło w szkołach, przedszkolach oraz innych instytucjach nie tylko oświatowych olbrzymią liczbę osób, którzy zjednoczeni we wspólnym celu bicia rekordu czytali “na przerwie”. Akcja była realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Do akcji zgłosiły się 2882 placówki, prawie tysiąc więcej niż w zeszłym roku. Tegoroczna akcja odbyła się w 2667 instytucjach w Polsce i 22 innych państwach.

Liczba placówek biorących udział w akcji (alfabetycznie wg województw i ze świata):

 mazowieckie – 354 małopolskie – 325 wielkopolskie – 217 pomorskie – 204 śląskie- 191 dolnośląskie – 184 lubelskie – 168 lubuskie – 166 łódzkie – 131 podkarpackie – 130 świętokrzyskie – 119 zachodniopomorskie – 116 kujawsko- pomorskie – 109 warmińsko-mazurskie – 90 opolskie – 71 podlaskie – 45

Poza Polską do akcji włączyło się 47 placówek na całym świecie: w Irlandii, w USA, na Litwie, w Belgii, w Wielkiej Brytanii i Szkocji, Francji, w Ukrainie, w Niemczech i Holandii. Przyłączyły się również szkoły Polskie z Maroka, Norwegii, Izraela, Rosji, Portugalii, Włoch, Węgier, Grecji, Danii, Rumunii, Egiptu, Austrii, Japonii a nawet szkoła w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Oficjalnie ogłaszamy, że zeszłoroczny rekord został pobity o ponad 200 tysięcy osób! NOWY REKORD w liczbie osób czytających na przerwie wynosi 578 TYSIĘCY 433 OSOBY!

Nasza szkoła również wpisała się w ten rekord i pobiła swój zeszłoroczny wynik. W sumie w Kostce czytało wtedy 712 osób!  W tym roku czytały u nas 723 osoby!!!

Wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w przeprowadzenie akcji bardzo dziękujemy!

Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content