e8e076e70d56ced7faac35469404bbf1

Premierowy pokaz filmu W IMIĘ ICH MATEK – HISTORIA IRENY SENDLEROWEJ” (REŻ. MARY SKINNER) odbył się 4 grudnia 2018 r. w Katolickim LO im. św. Stanisława Kostki. W premierze i zajęciach filmowych prowadzonych przez liderkę  Annę Karp uczestniczyła  klasa 3a gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 15 z nauczycielką języka polskiego. Tematem zajęć był  świat wartości Ireny Sendlerowej. Uczniowie dyskutowali o wartościach ważnych współcześnie dla młodzieży,  dowiedzieli  się kim była i jakimi wartościami w życiu kierowała się Irena Sendlerowa, pogłębili także swoją wiedzę na temat Holokaustu.

 Zajęcia z kartą pracy w małych grupach pozwoliły na kształcenie umiejętności wyszukiwania informacji i samodzielnego  ich interpretowania, a także na uczenie się od siebie, systematyzowanie wiedzy i uogólnianie. Ważnym elementem była też dyskusja o wartościach ważnych w życiu człowieka, wartościowanie jest  bowiem elementem wymagań nie tylko egzaminacyjnych, ale i życiowych.

Następny pokaz odbędzie się  w styczniu 2019 r. także w  ramach programu Filmoteka Szkolna realizowanego przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 Anna Karp – Liderka Filmoteki SzkolnejSkip to content