9f28fdc44db217a9deb76ef41ec1089a

Przeniesiona na jesień konferencja dla nauczycieli zgromadziła w Kielcach 24 października 2019 r.  zacne grono miłośników filmu w edukacji  oraz dobrej zabawy na lekcjach.

Nauczyciele z różnych zakątków świętokrzyskiego zgłębiali  tajniki nowej podstawy programowej w zakresie edukacji filmowej, uczyli się też jak wykorzystać nowe  materiały Filmoteki Szkolnej na innych zajęciach niż lekcyjne. Przewodnikiem po  zagadnieniach był dr Maciej Dowgiel, który  przykuwał uwagę nie tylko wysokim poziomem merytorycznym, ale też  ciekawymi rozwiązaniami metodycznymi, pozwalającymi nauczycielom na kształcenie kompetencji kluczowych ich wychowanków w sposób zabawowy. Wykorzystanie gier popularnych wśród dzieci i młodzieży(metaforycznych kart  Dixit  czy Story Cubes),  w celach edukacyjnych, np. w storytellingu może okazać się bardzo pomocne rozwijaniu kompetencji  ciekawego i zajmującego opowiadania, kształcenia swobodnego wypowiadania się, a nawet w budowaniu scenariusza. Stymulują one bowiem komunikację  i kreatywność, o  czym mogli się przekonać sami nauczyciele, wykonując te zadania.

Co prawda adresatem byli głównie nauczyciele nauczania wczesnoszkolnego, ale w Pracowni Filmoteki Szkolnej w Katolickim LO im. św. Stanisława Kostki w Kielcach zgromadzili się nauczyciele różnych poziomów  i specjalizacji ( także rewalidatorzy  i bibliotekarze). Wszyscy zgodnie stwierdzili w rundce ewaluacyjnej na zakończenie zajęć, że włączą podpatrzone na konferencji pomysły edukacyjne do swojego warsztatu.

Anna KarpSkip to content