wyróżnienie dla „kantyleny”

Ponad 500 zgłoszeń napłynęło do XII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Kolęda płynie z wysokości”, którego organizatorem było WDK Kielce. Jury przesłuchało ponad 1 tys. kolęd i pastorałek w sześciu grupach wykonawczych: solo, zespoły, chóry w różnych kategoriach wiekowych.  W niedzielę, 28 stycznia, podczas koncertu laureatów w Kościele Akademickim w Kielcach poznaliśmy ostateczne wyniki  najlepszych wykonawców.

Jak podkreślała p. Edyta Bobryk, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury, , W tym roku zgłoszenia spłynęły dosłownie z całej Polski, z bardzo odległych miejsc, jak Stargard, Trójmiasto, Warszawa, Białystok, Legnica, Kalisz, Wrocław.

Do koncertu finałowego zostało zakwalifikowanych 30 wykonawców, którzy wykonywali jeden utwór na „żywo” . Miło mi oznajmić , że w gronie najlepszych znalazł się zespół           „KANTYLENA”, który wyśpiewał i zagrał kolędę: „ Wielka Boska Moc”.

Nagrania oraz prezentacje na „żywo” oceniało profesjonalne Jury w składzie p. Janusz Król – profesor nadzwyczajny w Instytucie Edukacji Muzycznej, zasłużony organizator seminariów i szkoleń dla nauczycieli-dyrygentów, p. Katarzyna Lisowska – wokalistka, kompozytorka, doktor sztuk muzycznych w dziedzinie wokalistyka, wykładowca i wicedyrektor ds. kształcenia w Instytucie Muzyki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach; p. Aleksandra Gronek-Piotrowska – dziennikarka i prezenterka telewizyjna; p. Tomasz Kordeusz – literat, muzyk, kompozytor, kierownik Działu Kultury WDK w Kielcach. Jury podkreśliło wysoki poziom wykonania i niezwykłe aranżacje.

Ostatecznie w kat. Zespoły wokalno-instrumentalne zespół  „KANTYLENA” otrzymał wyróżnienie i drobne upominki rzeczowe.

Spodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content