Integracja klasy IID LO w Świętej Katarzynie

W dniu  9 czerwca 2021r. uczestniczyliśmy w wyjeżdzie integracyjnym do Świętej Katarzyny pod opieką naszej wychowawczyni prof. Anny Karp i prof. Barabary Rabajczyk. Podczas jazdy do miejsca docelowego  niespodziewanie zatrzymaliśmy się przy ,,Szklanym domu’’ w Ciekotach. Znajduje się tam drewniany dwór, w którym dzieciństwo spędził Stefan Żeromski. Poznaliśmy wczesne lata życia autora „Syzyfowych prac” i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy oryginalnym  pomniku pisarza – obrazującym pożegnanie z matką i ojcem młodego chłopca, udającego się -podobnie jak Marcin Borowicz- do szkół w Kielcach.

Następnie udaliśmy się do obiektu turystycznego Jodełka, gdzie  odbywały  się gry i zabawy integracyjne. Miejsce to specjalnie przygotowane jest do wypoczynku, ponieważ znajdują się tam hamaki, huśtawki, trampolina, a także miejsce na ognisko lub grilla. Wspaniała wiata daje schronienie przed ewentualnym deszczem czy prażącym słońcem, które tego dnia właśnie dało się nam we znaki. Tam właśnie część z nas odpoczywała przy muzyce. Zabraliśmy ze sobą także tarczę z łukiem, piłki oraz paletki do badmintona, przez co mogliśmy aktywnie urozmaicić wspólnie spędzony czas.

Na miejscu można było zasmakować różnorodnych potraw, m.in. sałatek, smalcu i pysznego żurku. Nie zabrakło również kiełbasy z grilla. Dzięki temu wyjazdowi mieliśmy czas na wspólne rozmowy i zabawy, które przyczyniły się do integracji po długiej rozłące spowodowanej przez pandemię. Wycieczka bardzo dobrze nas wszystkich wpłynęła po tak długim nauczaniu zdalnym.  

Laura Olchawa i Sandra Pietrzyk  kl. IIDSpodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content