10 marca 2017r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące plakatu filmowego. Wzięli w nich udział uczniowie z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki,  Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika, Gimnazjum Integracyjnego nr 4 i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach. Warsztaty poprowadziła ekspertka  Filmoteki Szkolnej – Katarzyna Zabłocka. Na co dzień  to artysta plastyk kształcący uczniów Liceum Plastycznego w Supraślu i studentów Politechniki Białostockiej.
Po krótkim wstępie wysłuchaliśmy części teoretycznej, której towarzyszyła prezentacja licznych przykładów plakatów filmowych. Poznaliśmy pokrótce historię tego tekstu kultury oraz najważniejszych polskich twórców w tej dziedzinie. zgłębiliśmy także   kompozycję plakatu  i wyodrębniliśmy  kluczowe elementy, które  powinien zawierać dobrze przemyślany  plakat. 
Napełnieni wiedzą teoretyczną przeszliśmy do zajęć praktycznych, na których najbardziej liczyła się nasza nieskrępowana  wyobraźnia i kreatywność. Zaprojektowaliśmy plakaty do wybranych  filmów znajdujących się w pakiecie Filmoteki Szkolnej, w których osią kompozycji miały być elementy typografii. Następnie każdy z nas, wybierając dowolną technikę, zrealizował swoje zamierzenia. Po kilku godzinach wyczerpani,  jednakże niezwykle dumni i zadowoleni wyszliśmy z warsztatów z nowymi doświadczeniami i głową pełną inspiracji, a  efekty naszych działań można oglądać w szkole na wystawie i na  szkolnej stronie.Skip to content