Kolejnym gościem w ramach projektu „Przeciw mowie nienawiści” był dziennikarz Rafał Porzeziński. Jest on autorem  cieszącego się dużą popularnością oraz nagradzanego cyklu radiowego „Widzialne i Niewidzialne„. Jego artykuły ukazywały się  na łamach „Frondy”, „Magazynu Familia” oraz „W drodze”, a audycje i programy telewizyjne zdobywały główne nagrody na  Katolickim Festiwalu Filmów w Niepokalanowie i na  Katolickim Przeglądzie Programów Telewizyjnych w Łodzi. Do jego produkcji należą cykle emitowane w TV Puls „Widzialne i Niewidzialne”, „Postacie” oraz w TVP „Koniec Końców”. Od stycznia 2014 na antenie Telewizji Republika prowadzi program pt. 12-ty Krok, poświęcony walce z uzależnieniami.

Odwołując się do swojego bogatego doświadczenia dziennikarskiego redaktor Porzeziński, przedstawił degradujące skutki nienawiści w przestrzeni publicznej i prywatnej. W czasie spotkania przywoływał wydarzenia z niedawnej historii, podkreślając jak bardzo język elit (przywódców państwowych, politycznych i reprezentantów mediów) został przesiąknięty mową nienawiści i pogardy wobec przeciwników politycznych. Przekonywał, że ten proces ma negatywne skutki dla sfery społecznej, ponieważ to elity państwa kreują wzorce zachowań, obniżając tym samym  granice tego co dopuszczalne.

W czasie warsztatów z młodzieżą  wykorzystał także swą wiedzę i umiejętności  terapeuty i wskazał sposoby uwalniania się ze złych emocji. Przenikliwe uwagi  redaktora o skutkach nienawiści poruszyły młodzież.Skip to content