Warsztaty Jak zrobić zwiastuny filmowy?

Dnia 23 czerwca 2021r. odbyły się zdalne warsztaty filmowe zorganizowane przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny, z którym liderka Filmoteki Szkolnej prof. Anna Karp współpracuje. Ich temat nosił nazwę ,,Akcja film! Tworzenie zwiastunów filmowych”. Prowadzone były przez filmoznawczynię Paulinę Jędrzejewską dla  uczniów  klas drugich naszego liceum.

Mieliśmy   okazję zapoznać się z filmami z okresu dwudziestolecia międzywojennego takimi jak ,,Zew morza”, ,,ABC miłości”, ,, Ada to nie wypada” oraz z  wielu innymi  kultowymi produkcjami  z epoki. Na bazie  fragmentów tych filmów uczestnicy indywidualnie  tworzyli  zwiastun filmowy, korzystając  z aplikacji Magisto służącej do montowania filmów. Było to nie lada wyzwanie, aby stworzyć swój własny zwiastun filmowy i w twórczy sposób go edytować. Jednak efekt był nadspodziewanie dobry: na zakończenie zajęć obejrzeliśmy kilkanaście zwiastunów  stworzonych przez uczestników.

Warsztaty były ciekawym doświadczeniem pozwalającym nam na kreatywne tworzenie własnych filmików oraz uczestniczenie w procesie  montowania i obróbki materiału filmowego. Pozwoliły także na zapoznanie się z bogata kinematografią dwudziestolecia międzywojennego i poszerzenie wiedzy o epoce.

Aleksandra Mikołajczyk IID LOSpodobał Ci się wpis? Chcesz się nim podzielić ze znajomymi? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on email
Skip to content